Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Division 3 1sts 9 18 Jan 20 Bannockburn
185 J Hickleton 40 T Hay 39 N Christensen 34  LA Buckland 2/18 JR Clapham 2/32 B Forssman 2/32 J Syddall 2/36
def by Alexander Thomson
6/255(cc) J Mundy 89 LA Buckland 63* B Harcombe 34 J Syddall 31*  J Jervies 2/48
Bannockburn Victoria Park Recreation Reserve No. 1  
Division 3 2nds 9 18 Jan 20 Alexander Thomson
7/99  Z Hickleton 2/3 J Thewlis 2/20
def Bannockburn
96 M Grayland 41  VN Saripalli 4/14 S Jayasekara 2/2
Highton Reserve 
Division 3 T20 Pool A 5 21 Jan 20 Guild-Saints
v Alexander Thomson
Frier Reserve 
Under 11 - All teams (Round 1 only) 1 18 Oct 19 Alexander-Thomson Hose
0/69(cc)  J Tench 2/4
drew Alexander-Thomson Page
0/45(cc)  D Petrie 2/6
Tim Hill Reserve 
Under 17 Everett 8 18 Jan 20 Torquay Coles
4/105(cc) B Dyer 40 C Nelson 32  
def by Alexander Thomson Olney
6/107 T Helwig 37  C Forbes 2/16
Quay Reserve 
Under 15 Douglas 8 18 Jan 20 Manifold Heights
62  W Johnson 4/2 C Jerinic 3/2
def by Alexander-Thomson Balaam
4/198(cc) W Rodda 34* T Hewson 31* J Thornton 29 T Johnson 27 F Simpkin 25  
Harold Hurst Reserve #2 (Caldwell Oval) 
Friday Night Under 13 Jefferies 8 17 Jan 20 Alexander-Thomson Welsh
def Newtown & Chilwell Chisholm
South Barwon Reserve (Oval 3) 
Friday Night Under 13 Hansen 8 17 Jan 20 Manifold Heights
4/118(cc)  
def by Alexander-Thomson Verdenius
4/136(cc)  
Harold Hurst Reserve #2 (Caldwell Oval) 
One Day South (100) 10 18 Jan 20 Alexander Thomson
8/113  
def by Torquay
143 M Mcdonald 56* L Adams 41  
South Barwon Reserve (Oval 3) 
One Day South (50) 10 18 Jan 20 St Albans Breakwater
4/155 B Kelly 53* J Sherwell 45*  S Skinner 2/22 C Jerinic 2/44
def Alexander Thomson
8/148(cc) W Rodda 50* S Skinner 30  J Sherwell 3/26 M McVea 2/21 A Bird 2/33
Breakwater Reserve 
Under 11 Wakefield 9 13 Dec 19 Alexander-Thomson Hose
v St. Josephs Davie
Tim Hill Reserve 
Under 11 Wakefield 9 13 Dec 19 Newtown & Chilwell Mitchell
v Alexander-Thomson Page
Belmont Common 2 
Under 15 McMahon 8 18 Jan 20 Lara Gillett
3/96(cc) J Paatsch 33* C Leamer 25  
def by Alexander Thomson Murray
2/110  J Paatsch 2/17
Lara Reserve (Lara Reserve 2) 
Under 17 Edwards Midweek T20 2 10 Dec 19 Barrabool
4/135 C Barnett 42* L Grigg 40*  
def Team Olney
90  L Grigg 3/4
Belmont Common 1 
Under 15 Shaw Midweek T20 2 10 Dec 19 Team Forsmann
6/98(cc) C Jerinic 34*  B Prigg 3/17
def by Team Balaam
6/104 W Rodda 41 J Lundy 27*  S Welsh 3/6
South Barwon Reserve (Oval 3) 
Under 15 Shaw Midweek T20 2 10 Dec 19 Team Murray
2/110 T Hewson 30*  
def Marshall/Murgheboluc
6/108(cc) A Fergeus 45* L Smith 31*  D Hewson 3/7
South Barwon Reserve (Oval 5) 

Events