Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Division 3 1sts 7 14 Dec 19
21 Dec 19
Alexander Thomson
v Lethbridge
9/277(cc) P Stewart 60 P Dillon 50 S Dillon 47 R Pece 36 H Spiller 25  J Dunstan 5/90 LA Buckland 2/51
Highton Reserve 
Division 3 2nds 7 14 Dec 19
21 Dec 19
Meredith
8/273(cc) J Murray 93* A Hart 67 L Young 40 T Bott 28  S Jayasekara 3/58 VN Saripalli 2/55
v Alexander Thomson
Meredith Recreation Reserve (Pioneer Park) 
Division 3 T20 Pool A 4 10 Dec 19 Alexander Thomson
v BYE
 
Under 11 - All teams (Round 1 only) 1 18 Oct 19 Alexander-Thomson Hose
0/69(cc)  J Tench 2/4
drew Alexander-Thomson Page
0/45(cc)  D Petrie 2/6
Tim Hill Reserve 
Under 17 Everett 7 14 Dec 19
21 Dec 19
Alexander Thomson Olney
v Barrabool
134 C Barnett 43 L Grigg 30  T Helwig 3/1 H Burns 2/11 S Walker 2/21
South Barwon Reserve (Oval 3) 
Friday Night Under 13 Hansen 7 13 Dec 19
20 Dec 19
Alexander-Thomson Verdenius
3/78 J Hilsenstein 29*  
v East Belmont
1/86  
South Barwon Reserve (Oval 3) 
Friday Night Under 13 Jefferies 7 13 Dec 19
20 Dec 19
South Barwon White
2/124 O Peake 33* C Peake 27*  
v Alexander-Thomson Welsh
2/74  
South Barwon Reserve (Oval 5) 
Under 15 Douglas 7 14 Dec 19
21 Dec 19
Alexander-Thomson Balaam
v Grovedale Pung
8/210(cc) E Borys 50* B Driscoll 33  J Denyer 2/16 T Hewson 2/22 W Rodda 2/27
Belmont Common 1 
One Day South (100) 9 14 Dec 19 Marshall
116 S Farrell 29 T Burns 29 A Lewis 28  T Siluca 3/2 A Zaljevic 3/26 C Gillett 2/17 S Duhau 2/20
def by Alexander Thomson
9/124(cc) T Siluca 30  B Elvey 3/26 L Smith 2/14 A Lewis 2/30
South Barwon Reserve (Oval 4) 
One Day South (50) 9 14 Dec 19 Alexander Thomson
103 S Skinner 27 W Rodda 26*  D Wray 2/3 A Crump 2/15 D Barmby 2/30
def by Leopold
5/115 D Barmby 50* T Doran 41*  S Skinner 3/4
South Barwon Reserve (Oval 3) 
Under 11 Wakefield 9 13 Dec 19 Alexander-Thomson Hose
v St. Josephs Davie
Tim Hill Reserve 
Under 11 Wakefield 9 13 Dec 19 Newtown & Chilwell Mitchell
v Alexander-Thomson Page
Belmont Common 2 
Under 15 McMahon 7 14 Dec 19
21 Dec 19
Leopold McDonald
9/225(cc) J Ferguson 38 C Blyth 34 A Sinkinson 27*  J Murray 2/19 DA Patel 2/26
v Alexander Thomson Murray
Estuary Estate Oval (Estuary Estate 1) 
Under 17 Edwards Midweek T20 2 10 Dec 19 Barrabool
4/135 C Barnett 42* L Grigg 40*  
def Team Olney
90  L Grigg 3/4
Belmont Common 1 
Under 15 Shaw Midweek T20 2 10 Dec 19 Team Forsmann
6/98(cc) C Jerinic 34*  B Prigg 3/17
def by Team Balaam
6/104 W Rodda 41 J Lundy 27*  S Welsh 3/6
South Barwon Reserve (Oval 3) 
Under 15 Shaw Midweek T20 2 10 Dec 19 Team Murray
2/110 T Hewson 30*  
def Marshall/Murgheboluc
6/108(cc) A Fergeus 45* L Smith 31*  D Hewson 3/7
South Barwon Reserve (Oval 5)